Соціальна психологія 

Про програму

Ця магістерська програма для тих, хто хоче мати ґрунтовні знання, що пояснюють суперечності й закономірності всередині різних спільнот, прагне розуміти, передбачати та пояснювати не лише швидкі людські реакції, а й тривалі, часто невидимі зміни в суспільстві.  

    Студенти цієї програми вивчають класичні та новітні теорії й концепції, що стоять за суспільними взаємодіями, та використовують сучасні інструменти збору й аналізу даних для практичної роботи з цими теоріями.
    Основний фокус програми — на наданні магістрантам можливості не лише вивчати науку, а й отримувати прикладні знання. Це допоможе їм бути ефективними практиками, які здатні виконувати складні соціально-психологічні завдання, що постають у суспільстві. 
    Студенти вивчатимуть вузькоспеціалізовані теми, базуючись на українських реаліях та контексті, що дають змогу краще зрозуміти виклики, які приносить війна в наше суспільство, а також знаходити рішення для їх подолання.
Illustration

Валерія Палій, академічна директорка програм з психології

Програма з соціальної психології в KSE відрізняється від подібних в Україні тим, що побудована на західному підході до магістерських програм – навчанні фахівця через реальні практичні кейси та дослідження.
Наші студенти можуть поглибити знання в особливо цікавих для них темах, відвідуючи вибіркові курси.
Знання соціальної психології дадуть вам можливість посилити позиції в сфері комунікацій (журналістика, pr, пропаганда і контрпропаганда), менеджменті проєктів та управлінні, імплементації реформ та роботі в громадському секторі.
Програма відповідає вимогам мінімального європейського освітнього стандарту з психології та має сертифікат EuroPsy.

ВИ НАВЧИТЕСЯ:

● дизайнувати наукові дослідження, використовуючи кількісні та якісні методи
● розуміти та обґрунтовано пояснювати особливості владних відносин у суспільстві
● орієнтуватися в основних феноменах групової взаємодії
● розуміти природу конфліктів, упереджень, соціальних стереотипів, людської поведінки та її змін
● пояснювати основні поняття та закони соціальної психології
● визначати особливості політичної поведінки
● використовувати здобуті знання для покращення роботи організацій, підтримки лідерів та персоналу, виконання управлінських завдань
● посилювати свою комунікацію, працювати зі словом та переконаннями
● бачити практичні шляхи розв’язання складних соціальних проблем
● розробляти та проводити тренінги

КИМ ВИ ЗМОЖЕТЕ ПРАЦЮВАТИ:

● психологами в організаціях
● тренерами
● фахівцями з розвитку команд та персоналу
● політичними психологами
● фахівцями з медіації й розв'язання конфліктів
● науковцями (після продовження вивчення галузі)

МОВА НАВЧАННЯ

Навчання на програмі відбувається переважно українською мовою. Утім, більшість літератури англомовна, оскільки програма передбачає вивчення новітніх академічних трендів. Заняття від закордонних викладачів також проводяться англійською мовою.
Рекомендований рівень володіння англійською — B1. На початку навчання студенти вивчають англійську мову, аби вони могли довести свій рівень до необхідного для опанування програми.


ФОРМАТ НАВЧАННЯ

Програма передбачає змішаний формат навчання та поєднує заняття на кампусі KSE та дистанційні заняття. Безпосередній формат залежить від дисципліни, її викладача та складу групи. Заняття відбуваються ввечері щотижня з 18:00 по 21:00, 5 днів на тиждень.

Наша будівля має комфортні аудиторії в укриттях та генератори, тож незалежно від обставин, студенти безперешкодно продовжують вчитися.Text element

СТАЖУВАННЯ СТУДЕНТІВ

Illustration
Illustration

Наша будівля має комфортні аудиторії в укриттях та генератори, тож незалежно від обставин студенти зможуть продовжувати вчитися на кампусі.

icon

Викладачі

Більшість викладачів здобули освіту або стажувалися та викладали в провідних університетах ЄС та Північної Америки та є успішними дослідниками в своїй галузі. Зокрема на програмі викладатимуть соціальні та політичні психологи з Колумбійського університету, Кембриджу, Університету Північної Кароліни, які мають великий досвід роботи з даними, використання машинного навчання, є фахівцями у сфері взаємодії людини зі штучним інтелектом.

Illustration

Валерія Палій

ㅤВипускниця Київського національного університету імені Тараса Шевченка, має ступінь кандидата психологічних наук (спеціальність клінічна психологія). Має досвід викладання, досліджень, практичного психологічного консультування, розробки психологічних тестів та управління міжнародними командами для реалізації різних психологічних ініціатив. Співавторка освітніх курсів з тем психічного здоров’ та психології для фахівців різних професій.ㅤЗ 2020-2024 року обіймала посаду президентки Національної психологічної асоціації найбільшого фахового об’єднання психологів в Україні. Співзасновниця Лінії психологічної допомоги НПА, яка безкоштовно працює в Україні та закордоном. Має президентську відзнаку за значний внесок в розвиток психології від Американської психологічної асоціації. Тримачка Європейського сертифіката з психології EuroPsy.

Illustration

Дмитро Яровий

ㅤДоцент, кандидат психологічних наук, запрошений дослідник в Інституті європейських, російських та євразійських досліджень (IERES) Університету Джорджа Вашингтона, та викладач за сумісництвом Університету Вітовта Великого (Литва). Працював керівником міжнародних комунікацій в Міністерстві фінансів, у 2017-2022 очолював програму професіоналізації для державних службовців "Управління публічними фінансами" в KSE.

Illustration

Андрій Солонський

ㅤВиконує PhD в Національному університеті “Києво-Могилянська академія” досліджуючи нейропсихологічні кореляти тривоги та депресії. Здобув подвійний ступінь магістра зі спеціалізацією у клінічній психології з основами психотерапії в Українському католицькому університеті та Київському національному університеті імені Тараса Шевченка. З 2018 року займається психологічним консультуванням, наразі здобуває психотерапевтичну освіту у напрямку психоаналізу в Українському психотерапевтичному університеті. Практикує дослідження користувацького досвіду (UXR) із застосуванням технології стеження за поглядом (eye-tracking). Senior Researcher в Anima.

Illustration

Світлана Чуніхіна

ㅤВипускниця Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна, має ступінь кандидата психологічних наук (спеціальність політична психологія), вчене звання старшого дослідника. ㅤМає понад 10 років досвіду психологічного консультування політичних (у тому числі виборчих) кампаній. Нині працює заступником директора Інституту соціальної та політичної психології НАПН України. Авторка тренінгів з політичних комунікацій, колумністка українських видань (Фокус, Українська правда, NV та ін.). З 2022 року є головою Етичної комісії Національної психологічної асоціації. Віце-президентка Асоціації політичних психологів України. Тримачка Європейського сертифіката з психології EuroPsy за напрямом Work & Organization.

Illustration

Олексій Суховій

ㅤВипускник Харківського національного медичного університету, здобув спеціальність за фахом «психіатрія» в Національному університеті охорони здоров'я України імені П.Л. Шупика. Працював на посадах лікаря-психіатра та лікаря-психотерапевта в закладах охорони здоров’я м. Києва, а в подальшому – в ДУ «Інститут судової психіатрії МОЗ України» на посадах лікаря – судово-психіатричного експерта, наукового співробітника, вченого секретаря, керівника підрозділу.ㅤБрав участь у проєктах ВООЗ, ЮНІСЕФ, Світового банку, Європейського моніторингового центру з наркотиків та наркотичної залежності, Міжнародного медичного корпусу. Долучався до розробки нормативно-правових документів у сфері психічного здоров’я у складі експертних груп при МОЗ України, НСЗУ, Мінветеранів тощо. З 2018 є відповідальним за щорічну державну статистичну звітність щодо надання психіатричної допомоги населенню України.ㅤМає досвід викладання, проведення наукових досліджень, співавтор освітніх курсів з тематики психічного здоров’я. З 2022 виконує дисертаційну роботу на тему: «Медичні та соціальні детермінанти потреб населення України у послугах з надання психіатричної допомоги».

Illustration

Марія Чаїнська

ㅤЗахистила кандидатську дисертацію у галузі вікової і педагогічної психології (Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника, Україна, 2010), а також докторську дисертацію у галузі соціальної психології (Університет Мілан-Бікокка, Італія, 2017). З 2014 до 2016 року Марія проходила стажування у Школі психології, Університету Лімеріку, Ірландія. З 2018 до 2022 року, Марія Чаїнська вела науково-дослідницьку діяльність у Центрі досліджень конфліктів та соціальної згуртованості у Сантьяго-де-Чилі та викладала соціальну психологію у Папському католицькому університеті Чилі (Чилі). З 2022 року, Марія працює доцентом на факультеті когнітивних, психолого-педагогічних наук та культурології, Університету Мессіни, Італія. Її наукові дослідження спрямовані на вивчення чинників конспірологічного мислення, політичної радикалізації, соціальних конфліктів та шляхів їх подолання. Народжена в Україні, вона вільно володіє п'ятьма європейськими мовами. З 2017, є авторкою понад 20 наукових праць, що вийшли друком у найрейтинговіших міжнародних профільних виданнях (Q1) із політичної та соціальної психології. Професор Марія Чаїнська є володаркою міжнародних наукових премій та членкинею Європейської асоціації соціальної психології.

Illustration

Лідія Чорна

ㅤВипускниця Київського національного університету імені Тараса Шевченка, кандидат психологічних наук, завідувачка відділу психології малих груп та міжгрупових відносин Інституту соціальної та політичної психології НАПН України, старший науковий співробітник.

Illustration

Ірина Губледзе

ㅤДоктор психологічних наук, старша дослідниця, в.о. заступника директора з наукової роботи, завідувачка відділу психології мас і спільнот Інституту соціальної та політичної психології НАПН України, президентка Асоціації політичних психологів України, дослідниця в Інституті психології Польської академії наук (Instytut Psychologii Polskiej Akademii Nauk), запрошена лекторка в Лондонській школі економіки (Велика Британія), Університеті Тулейн (США), Арктичному університеті в Тромсо (Норвегія), Білфельдському університеті (Німеччина).

Illustration

Жаіс Адам-Троян

ㅤPhD, доцент соціальної психології в Університеті Геріот-ВаттДубай, гостьовий лектор програми “Соціальна психологія” в KSE. Його робота досліджує детермінанти різних соціально-політичних настанов, а також ефективність психологічних втручань для їх зміни. Ці заходи спрямовані на вирішення суспільно важливих проблем, таких як радикалізація суспільств, сприймання дезінформації та віра у конспірологічні переконання.

Illustration

Буцикін Єгор

ㅤВипускник Київського національного університету імені Тараса Шевченка, має ступінь кандидата філософських наук (філософська антропологія та філософія культури) та ступінь магістра психології. ㅤㅤㅤㅤСпеціалізується на дослідженнях у царинах філософії психології та психотерапії, історії та теорії психоаналітичної психології, гуманістичної психології, феноменології та екзистенціальної психотерапії. Асоційований редактор «Українського психоаналітичного журналу», ініційованого Дивізіоном «Психоаналітична психологія і психотерапія» ГС Національна психологічна асоціація, перекладач фахових наукових текстів.   

Початок навчанняВересень 2024 року

Вартість11,000 грн / місяць220,000 грн / повна вартістьМожливість фінансової підтримки

FAQ

  • Як вступити до KSE?

    Для вступників на основі диплома бакалавра або магістра вступ на програми "Економічний аналіз", "Економіка бізнесу та фінансів", "Публічна політика та врядування", "Урбаністика та повоєнна відбудова", "Соціальна психологія" відбувається за результатами ЄВІ 2023 або 2024 років та ЄФВВ 2024 року.З 1 липня вам потрібно зареєструвати електронний кабінет вступника, а потім у період з 1 серпня по 22 серпня 18:00 подати заяву на вступ на бажану програму. Опісля – подати документи до KSE (електронно). 
    Для вступників на основі диплома бакалавра або магістра вступ на програму "Дослідження пам'яті та публічна історія" відбувається за результатами ЄВІ* та фахового іспиту у KSE. З 1 липня вам потрібно зареєструвати електронний кабінет вступника, з 1 по 27 липня подати заяву на участь у фаховому іспиті, а потім у період з 1 серпня по 22 серпня 18:00 подати заяву на вступ на бажану програму. Опісля – подати документи до KSE (електронно). 
    *Під час вступу на основі ступеня магістра для здобуття вищої освіти за кошти фізичних та/або юридичних осіб вступники на програму "Дослідження пам'яті та публічна історія" можуть за їх вибором або подати результат ЄВІ або скласти співбесіду з іноземної мови.

  • Як подати документи до KSE? 

    Уся подача відбувається електронно, тож вам потрібно буде підтвердити вибір місця навчання в кабінеті вступника за допомогою КЕП чи Дія.Підпис, заповнити нашу форму (за потреби прикріпити туди військово-обліковий документ) та підписати в системі E-Sign договори про навчання та освітню послугу.

  • Навчання англійською – чи потрібен сертифікат?

    Ми не вимагаємо сертифікатів для навчання у нас. У вас будуть додаткові пари з професійної англійської, щоб ви могли підтягнути знання до необхідного рівня. 

  • Як потрапити на бюджет?

    Як і в будь-якому іншому університеті – якнайкраще скласти ЄВІ та ЄФВВ. 

  • Чи є у KSE гуртожиток?

    У нас є дещо краще – колівінг. Це багатокімнатні квартири. Студенти живуть окремо, по кілька людей в кімнаті, мають кімнату для спільних активностей, кухню, санвузол та необхідну техніку.

    Колівінг оплачується окремо від навчання, для студентів контрактної форми навчання щомісячна плата за проживання варіюється від 5 000 грн.
    Для студентів, які навчаються за грантовою програмою та бюджетною формою навчання надається стипендія у розмірі 3 000 грн на проживання в колівінгу.

  • Чи можна навчатися онлайн? А на кампусі?

    Ви можете обрати зручний формат навчання – онлайн або офлайн на кампусі в Києві.

  • Чи можна перевступити з іншого університету?

    Це залежить від того, наскільки відрізняються наша освітня програма та програма університету, де ви навчалися до цього. Вам потрібно буде подати нам транскрипт дисциплін, які ви вже вивчили у вашому університеті, щоб ми могли порахувати академічну різницю та сказати, наскільки реально її закрити.  

  • Який прохідний бал на навчання у KSE?

    Пороговий конкурсний бал – 140. 

  • Чи є у магістерських програм KSE акредитація?

    Наші магістерські програми, "Економічний аналіз", "Економіка бізнесу та фінансів" та "Публічна політика та врядування", акредитовані і зараз ми будуємо нові програми "Урбаністика та повоєнна відбудова", "Дослідження пам’яті та публічна історія", "Соціальна психологія" так, що впевнені – акредитація буде. Вони отримають акредитацію, коли перші вступники на програми закінчуватимуть навчання, адже під час акредитації відбувається перевірка процесів, які ще не відбулись на першому році.
    У нас є доступ до курсів платформи Coursera вже з початку навчання, а на економічних програмах студенти можуть отримати подвійний диплом з американським Університетом Г’юстона. Тому довіра наших партнерів виступає гарантом якості. Ліцензії на наші програми ви можете перевірити в реєстрі – https://registry.edbo.gov.ua/university/3924/specialities/

ХОЧЕТЕ ДІЗНАТИСЬ БІЛЬШЕ?

Отримайте консультацію з будь-яких питань: заповніть форму або зателефонуйте нам коли буде зручно.

Вступ +38 073 248 69 76

Загальні питання +38 050 396 30 04