Публічна політика та врядування

ПРО ПРОГРАМУ

Ця програма є інноваційною освітньою ініціативою, що зосереджена на формуванні майбутнього України за участю активних громадян, органів влади, громадського сектора, аналітичних центрів та бізнесу, які прагнуть зробити внесок у розбудову нашої країни.

  tickCreated with Sketch.
  Навчання базується на англомовній літературі, вивченні академічних трендів та практиці. Практичний досвід студенти здобувають під час роботи над реальними проєктами.
  tickCreated with Sketch.
  Наші викладачі-ментори з провідних західних університетів та з досвідом роботи у публічному секторі забезпечують високий рівень викладання та ґрунтовність отриманих студентами знань. 
  tickCreated with Sketch.
  Ми пропонуємо сучасну матеріально-технічну базу, адекватні підходи до навчання, відкритість до студентів, можливість вступу на програми навчання / стажування за кордоном.
Illustration

ВИ НАВЧИТЕСЯ:

● бачити широку картину політичних та економічних процесів;● формувати доказову політику для розв'язання суспільних проблем;● проводити дослідження;● використовувати інструменти аналізу даних та ухвалювати рішення на основі даних;● розуміти політичну систему ЄС та аналізувати європейські перспективи України;● висловлювати та обґрунтовувати власну позицію.

КИМ ВИ ЗМОЖЕТЕ ПРАЦЮВАТИ:

● дослідниками або менеджерами у сфері публічної політики;● фахівцями з політичного консалтингу;● аналітиками-міжнародниками;● державними службовцями або політичними управлінцями;● експертами у громадських організаціях, аналітичних центрах, міжнародних інституціях;● фахівцями зі зв'язків з органами державної влади.

АНГЛОМОВНА ЛІТЕРАТУРА

Навчання на програмі відбувається переважно українською мовою. Утім, більшість літератури англомовна, оскільки програма передбачає вивчення новітніх академічних трендів. Пари від закордонних професорів також проводяться англійською мовою.
Рекомендований рівень володіння англійською — B1. Ми пропонуємо вибірковий курс з англійської мови, аби студенти могли довести свій рівень до необхідного для опанування академічної літератури та подальшого навчання на програмі.

ЗМІШАНИЙ ФОРМАТ НАВЧАННЯ

Ми розуміємо, що поєднувати повноцінну роботу з навчанням – це виклик для багатьох студентів. Тому ми створили MPPG, яка дозволяє вчитися без перерви у карʼєрі. Вечірнє навчання з 18:00 по 21:00 передбачає:

  заняття на кампусі KSE протягом одного тижня на місяць
  дистанційні заняття щотижня

Наша будівля має комфортні аудиторії в укриттях та генератори, тож незалежно від обставин, студенти безперешкодно продовжують вчитися.

Illustration

ПРАКТИЧНИЙ ДОСВІД

MPPG зосереджується на практичному застосуванні академічних теорій і дослідницьких методів. Наші студенти не лише здатні розуміти складні політичні питання, але й володіють навичками розробки та впровадження ефективної політики. 
Працюйте над реальними проектами та взаємодійте з органами влади, громадськими організаціями чи бізнесом. Отримуйте цінний практичний досвід та формуйте спільноту змінотворців заради майбутнього.

Illustration

ВИЗНАЧНА ПРОФЕСІЙНА КОМАНДА

Викладачі програми мають освіту в провідних західних університетах і досвід роботи на найвищих щаблях публічної служби. Поєднання академічної вимогливості та практичного досвіду дає студентам цінне розуміння складнощів формування політики.
Навчайтесь у досвідчених практиків, вирішуйте реальні проблеми та ставайте лідерами українського політичного ландшафту.

Викладачі

Illustration

Іван Гомза

Академічний директор магістерської програми "Публічна політика та врядування" в KSE, доцент. Кандидат політичних наук. Друкує свої дослідження в міжнародних академічних журналах (Problems of Post-Communism, Journal of Democracy і Nationality Papers). Також, є автором кількох книг, найновіша з яких «Республіка занепаду: ідеологія французького інтегрального націоналізму в добу Третьої республіки» (Київ: Критика, 2021) увійшла до довгого списку номінантів на премію Українського ПЕН-Клубу. З жовтня 2019, Іван Гомза є дійсним членом дослідницької мережі «ПОНАРС Евразія», в котрій займається виробленням інноваційних підходів до вивчення соціальних, політичних і економічних процесів у Євразії.

Illustration

Олександра Койдель

Викладачка публічного управління KSE. Отримала науковий ступінь PhD з політології в Freie Universität Berlin (Germany). Разом із викладанням є консультанткою із питань відкритого врядування, антикорупційних політик та доброчесності влади для міжнародних організацій (Конгрес місцевих і регіональних влад Ради Європи, Інститут планування освіти ЮНЕСКО). Вона також має досвід реалізації міжнародних та партисипативних проектів у приватному, громадському та академічному секторах в Україні, Швеції та Німеччині і є членом Німецько-українського академічного Товариства. Отримала нагороду від Association of Studies of Nationalities за найкращу статтю 2021 року в докторській дисертації: "Citizen Participation in Ukrainian Regional Centers: The Role of Local Patronal Networks".

Illustration

Оксана Сироїд

Викладачка публічного управління KSE. Отримала ступінь магістра права в University of Ottawa (Canada). Штаб-сержантка відділу морально-психологічного забезпечення командування сил ТрО ЗС України. До повномасштабного вторгнення обіймала посаду віцепрезидентки з публічної політики й урядування KSE. Заступниця Голови Верховної Ради України (2014-2019). З 2004 до 2012 займала позицію національного менеджера з верховенства права в Офісі Координатора проектів Організації з безпеки і співробітництва в Європі. Співавторка підручників з адміністративної юстиції та написання судових рішень, наукова редакторка перекладів у сфері філософії права. Координує і провадить дослідження у царині глобальної та національної безпеки, критичної інфраструктури.

Illustration

Соломія Шпак

Викладачка публічного управління KSE, доцентка. Отримала науковий ступінь PhD з публічної політики в George Mason University (USA). Статті її авторства були опубліковані в рецензованих журналах, таких як Quarterly Journal of Political Science, Journal of Comparative Economics і Comparative Economic Studies. Отримала нагороду The American Association for Ukrainian Studies (AAUS) за найкращу наукову статтю 2021 року: "The Oligarch Vanishes: Defensive Ownership, Property Rights, and Political Connections". Є економістом-дослідником Департаменту фінансової стабільності Національного банку України. Соломія працювала консультантом у Світовому банку та Міжнародному дослідницькому інституті продовольчої політики. Також є дослідником в George Mason University та викладає економіку праці на економічному факультеті University of Maryland, College Park (USA), де вона обіймає посаду запрошеного доцента.

Illustration

Скотт Гельбах

Професор політології в KSE, професор політології Чиказького університету. Дослідник авторитарних та поставторитарних режимів. Один з перших і провідних практиків використання теорії ігор для моделювання інститутів авторитарних режимів, Гельбах є автором широко використовуваного підручника "Формальні моделі внутрішньої політики".
Перший віце-президент Товариства інституціональної та організаційної економіки (SIOE), асоційований редактор Quarterly Journal of Political Science та організатор щорічного Літнього семінару з економічної історії та історичної політекономії Євразії. У Чиказькому університеті Гельбах був одним із розробників нової докторської програми з політичної економії, спільної ініціативи факультету політології та Школи державної політики Гарріса; зараз Скотт очолює цю програму як її директор.

Illustration

Наталія Шаповал

Керівниця KSE Institute. Отримала ступінь магістра зі статистики та актуарної математики КНУ та магістрка економічного аналізу (KSE and University of Houston (США). Має 8-річний досвід керування та проведення політико-економічних досліджень у сфері публічних закупівель, охороні здоров’я та фармацевтичній галузі, стратегічного розвитку приватного сектору та економічних стратегій для урядів, регіональній політиці, міжнародній торгівлі.

Illustration

Тимофій Брік

Ректор KSE. Отримав науковий ступінь PhD з соціології в University Charles III of Madrid (Spain). Кращий молодий соціолог України 2018 року. Весною 2023 був запрошений як професор з міжнародних досліджень у Northwestern University. Також був гостьовим дослідником London School of Economics and Political Science. Разом з головою департаменту соціальної політики Лусіндою Платт він виграв грант на дослідження потреб серед українських вимушених переселенців. З 2021-го Тимофій Брік є національним координатором опитування European Social Survey (ESS), яке проводиться в більшості країн Європи. Крім цього він є головою наглядової ради аналітичного центру Cedos, входить в дорадчу раду проекту «Продавці рейтингів» Texty.org, редколегію журналу Social Forces а також в дорадчу раду дослідницької компанії Gradus.

Illustration

Ольга Купець

Викладачка економіки KSE, доцентка. Кандидатка економічних наук. Є позаштатним консультантом Світового банку впродовж тривалого часу. Працювала експертом у низці міжнародних організацій, зокрема у Міжнародній організації праці, ЮНІСЕФ, Європейському фонді освіти, Фонді ERSTE, Європейському університеті та АМР США. Працювала в університетах та дослідницьких центрах у Великобританії, Німеччині, Італії та Японії під час дослідницьких кількамісячних візитів.

Illustration

Антон Лягуша

Декан факультету магістерських соціальних та гуманітарних студій, доцент. Кандидат історичних наук, дослідник new School University Consorcium (New York). Викладав курси в George Mason University. Експерт з публічної історії: історичної наратології та медіакомунікацій. Має досвід реалізації міжнародних проєктів з гуманітарстики.

Illustration

Олег Нівʼєвський

Декан факультету магістерських економічних студій, доцент. Доктор наук, отримав науковий ступінь PhD з аграрної економіки та прикладної статистики в University of Göttingen (Німеччина). Є засновником Центру досліджень продовольства та землекористування KSE та співорганізатором першого на пострадянському просторі семінару Європейської асоціації аграрних економістів (155-й семінар EAAE) в Києві в 2016 році. Має більш ніж 18-річний міжнародний досвід з прикладних досліджень та консалтингу з агропродовольчих ринків та політики, транспортної економіки. Брав активну участь в аналітичній підтримці та просуванні ряду важливих реформ в Україні, зокрема у всеохоплюючій земельній реформі та запровадженні повноцінного ринку земель сільгосппризначення. Має досвід роботи в таких країнах (крім України), як Німеччина, Казахстан, Киргизстан, Уганда, Танзанія, Нігерія, Гана, та Білорусь.

Illustration

Надія Коваль

Викладачка публічного управління KSE. Отримала ступінь магістра політології в Національному університеті “Києво-Могилянська академія”. Стипендіатка французького уряду на здійснення спільної докторської програми в Національному інституті східних мов і цивілізацій (Париж) та Національному університеті «Києво-Могилянська академія». Тематика дисертації – порівняльний аналіз політики міждержавного примирення на прикладах України-Польщі та Греції-Туреччини. Разом із викладанням працює завідувачкою відділу аналітично-дослідницької роботи та академічних програм в Українському інституті. Раніше працювала завідувачкою Центру міжнародних досліджень Дипломатичної академії України імені Геннадія Удовенка при МЗС (2017-2019) та була членкинею правління Ради зовнішньої політики “Українська призма” (2015-2020).

Illustration

Юлія Кунцевич

Викладачка економіки KSE, має науковий ступінь PhD з економіки (Center for Economic Research and Graduate Education – Economics Institute, Czech Republic). Серед академічних досягнень варто зазначити публікацію в журналі "Südosteuropa", Дві статті опубліковані в серії робіт "CERGE-EI Working Paper Series" та наявність двох дипломів з відзнакою за спеціальністю «Міжнародні економічні відносини». Працювала у фінансових та консалтингових компаніях Moody’s та Deloitte. Наразі разом із викладанням працює в одній з найбільших міжнародних фармацевтичних компаній Novartis.

Illustration

Інна Совсун

Викладачка публічного управління KSE. Отримала ступінь магістра європейської політики в Lund University (Sweden). У 2018-2019 роках навчалася на програмі Fulbright Scholar (UC Berkeley, USA). Народна депутатка України. Заступниця Міністра освіти та науки України, 2014-2016 роки. Співзасновниця та колишня очільниця аналітичного центру Cedos.

Illustration

Дмитро Яровий

Викладач публічного управління KSE. Кандидат психологічних наук. Дмитро наразі є запрошеним дослідником в Інституті європейських, російських та євразійських досліджень (IERES) Університету Джорджа Вашингтона, та викладачем за сумісництвом Університету Вітовта Великого (Литва). Працював керівником міжнародних комунікацій в Міністерстві фінансів, у 2017-2022 очолював програму професіоналізації для державних службовців "Управління публічними фінансами" в KSE.

Illustration

Марина Рабінович

Викладачка публічного управління KSE, доцентка. Отримала науковий ступінь PhD з права в University of Hamburg (Germany). Має 19 публікацій у міжнародних реферованих виданнях, що входять до бази Scopus, з тематики зовнішньої політики ЄС, Європейської Політики Сусідства, відносин Україна-ЄС, реформи децентралізації в Україні та її міжнародної підтримки. Окрім цього є старшою дослідницею Центру соціологічних досліджень, децентралізації та регіонального розвитку в KSE Institute. Координаторка участі KSE у міжнародному академічному проекті «РЕДЕМОС» за програмою Європейської Комісії Горизонт Європа (2023-2025), присвяченому критичному вивченню зусиль Євросоюзу щодо просування демократії в Східній Європі.

Illustration

Тетяна Костюченко

Викладачка соціології в KSE. Кандидатка соціологічних наук. Має понад 15-річний викладацький та дослідницький досвід. Експертка з дизайну соціальних досліджень та застосування мережевого аналізу. Серед проектів, які Тетяна координувала, є дослідження для ПРООН, ЮНІСЕФ, Фонду народонаселення ООН, UNHCR, ВООЗ, МОМ, Світового банку, IFES, NDI, Офісу Координатора проектів ОБСЄ в Україні, Ради Європи, проектів Engage/Pact Inc. та UCBI/Chemonics Inc за підтримки USAID, ГО «Інтерньюз-Україна», ГО «Центр ЮЕй», ГО «Екодія», Міжнародного Фонду «Відродження»

Illustration

Віктор Пинзеник

Викладач публічного управління KSE, професор, доктор економічних наук. Міністр фінансів України 2007-2009 років.

Формування майбутнього України

Illustration
icon

MPPG розроблена для активних громадян, які мають амбіції розбудовувати Україну під час та після закінчення війни. Студенти програми мають можливості формувати порядок денний життя країни, реалізовувати проєкти та впливати на розвиток українського суспільства. Розвивайте необхідні навички та компетентності та ставайте лідерами у публічній політиці, творячи позитивні змін.

Illustration

Вимогливі академічні стандарти

Студенти MPPG публічно захищають дипломну роботу, яка відповідає найвищим стандартам академічних досліджень. 
Наші випускники володіють необхідними дослідницькими навичками для аналізу складних політичних питань та ухвалення рішень, що ґрунтуються на фактах. Вони мають глибоку експертизу з публічної політики, а також готові до подальшого академічного зростання.

Відгуки випусників програми

Illustration

Навчання в KSE – це бренд, який одразу дає уявлення роботодавцю про якість твоєї кваліфікації. У мене немає страху вказати цей етап мого навчання в резюме на будь-яку позицію. Фактично це також уможливило довіру до мене Голови Національного агентства з питань державної служби, яка призначила мене позаштатним радником з питань молоді. Без цієї освіти, або з іншим університетом, це навряд чи було б можливо.

Сергій Горовенко, працює в Проєкті ЄС «Підтримка реформ та цифровізації сектору юстиції в Україні (ПРАВО-JUSTICE II)», Національний експерт Компоненту 2 «Судова реформа», випускник програми «Публічна політика та врядування».

Illustration

Перед початком навчання в KSE я мала досвід роботи в громадському та державному секторах. Однак постійно відчувала, що мені не вистачає чогось важливого. Згодом я зрозуміла, що це теоретичне підґрунтя та загальне бачення картини, на які я могла би опиратися в своїй роботі. Це була найбільша внутрішня потреба, яку я змогла задовольнити завдяки навчанню в KSE. Хоча, насправді, тут я отримала набагато більше: відкрила в собі захоплення якісними методами досліджень, сформувала звичку читати наукову літературу.

Зараз я працюю програмною менеджеркою в Корпусі миру США в Україні. Досвід, який я отримала під час навчання в KSE, допоміг мені виконувати обов'язки директора програмного та тренінгового відділу Корпусу миру в Україні, а також отримати міжнародний досвід як радниці з програмних та тренінгових питань Корпусу миру на Шрі-Ланці.

Оксана Шабас, програмна менеджерка в Корпусі миру США в Україні, випускниця програми «Публічна політика та врядування».

Початок навчання

Вересень 2024 року

Вартість

11,000 грн / місяць220,000 грн / повна вартістьМожливість фінансової підтримки

FAQ

 • Як вступити до KSE?

  Для вступників на основі диплома бакалавра або магістра вступ на програми "Економічний аналіз", "Економіка бізнесу та фінансів", "Публічна політика та врядування", "Урбаністика та повоєнна відбудова", "Соціальна психологія" відбувається за результатами ЄВІ 2023 або 2024 років та ЄФВВ 2024 року.З 1 липня вам потрібно зареєструвати електронний кабінет вступника, а потім у період з 1 серпня по 22 серпня 18:00 подати заяву на вступ на бажану програму. Опісля – подати документи до KSE (електронно). 
  Для вступників на основі диплома бакалавра або магістра вступ на програму "Дослідження пам'яті та публічна історія" відбувається або за результатами ЄВІ* та фахового іспиту у KSE. З 1 липня вам потрібно зареєструвати електронний кабінет вступника, з 1 по 27 липня подати заяву на участь у фаховому іспиті, а потім у період з 1 серпня по 22 серпня 18:00 подати заяву на вступ на бажану програму. Опісля – подати документи до KSE (електронно). 
  *Під час вступу на основі ступеня магістра для здобуття вищої освіти за кошти фізичних та/або юридичних осіб вступники на програму "Дослідження пам'яті та публічна історія" можуть за їх вибором або подати результат ЄВІ або скласти співбесіду з іноземної мови.

 • Як подати документи до KSE? 

  Уся подача відбувається електронно, тож вам потрібно буде підтвердити вибір місця навчання в кабінеті вступника за допомогою КЕП чи Дія.Підпис, заповнити нашу форму (за потреби прикріпити туди військово-обліковий документ) та підписати в системі E-Sign договори про навчання та освітню послугу.

 • Навчання англійською – чи потрібен сертифікат?

  Ми не вимагаємо сертифікатів для навчання у нас. У вас будуть додаткові пари з професійної англійської, щоб ви могли підтягнути знання до необхідного рівня. 

 • Як потрапити на бюджет?

  Як і в будь-якому іншому університеті – якнайкраще скласти ЄВІ та ЄФВВ. 

 • Чи є у KSE гуртожиток?

  У нас є дещо краще – колівінг. Це багатокімнатні квартири, що розташовані на правому березі Києва. Студенти живуть окремо, по 2-4 людини в кімнаті, мають кімнату для спільних активностей, кухню, кілька санвузлів та необхідну техніку. Колівінг оплачується окремо від навчання, ціна – 100 доларів на місяць за курсом НБУ. 

 • Чи можна навчатися онлайн? А на кампусі?

  Ви можете обрати зручний формат навчання – онлайн або офлайн на кампусі в Києві.

 • Чи можна перевступити з іншого університету?

  Це залежить від того, наскільки відрізняються наша освітня програма та програма університету, де ви навчалися до цього. Вам потрібно буде подати нам транскрипт дисциплін, які ви вже вивчили у вашому університеті, щоб ми могли порахувати академічну різницю та сказати, наскільки реально її закрити.  

 • Який прохідний бал на навчання у KSE?

  Пороговий конкурсний бал – 140. 

 • Чи є у магістерських програм KSE акредитація?

  Наші магістерські програми, "Економічний аналіз", "Економіка бізнесу та фінансів" та "Публічна політика та врядування", акредитовані і зараз ми будуємо нові програми "Урбаністика та повоєнна відбудова", "Дослідження пам’яті та публічна історія", "Соціальна психологія" так, що впевнені – акредитація буде. Вони отримають акредитацію, коли перші вступники на програми закінчуватимуть навчання, адже під час акредитації відбувається перевірка процесів, які ще не відбулись на першому році.
  У нас є доступ до курсів платформи Coursera вже з початку навчання, а на економічних програмах студенти можуть отримати подвійний диплом з американським Університетом Г’юстона. Тому довіра наших партнерів виступає гарантом якості. Ліцензії на наші програми ви можете перевірити в реєстрі – https://registry.edbo.gov.ua/university/3924/specialities/

ХОЧЕТЕ ДІЗНАТИСЬ БІЛЬШЕ?

Отримайте консультацію з будь-яких питань: заповніть форму або зателефонуйте нам коли буде зручно.