Урбаністика та повоєнна відбудова

Про програму

Магістерська програма з урбаністики та повоєнної відбудови (MUR) підходить усім, хто хоче побудувати кар'єру у сфері міського розвитку або розширити вже наявні знання та долучитися до спільного відновлення українських міст, які постраждали внаслідок російської агресії, і побудові нової урбаністичної екосистеми.

Illustration

АКЦЕНТ НА ПРАКТИЦІ

Illustration
icon

Англомовна програма має практичний фокус на підготовку випускників до ефективної роботи в якості аналітиків, радників та топ-менеджерів у міських радах, архітектурних бюро та інших установах. Навчальний план програми ґрунтується на найкращих практиках викладання європейських університетів, гарантуючи, що випускники матимуть навички та знання, необхідні для вирішення найскладніших викликів міського розвитку та повоєнної відбудови України, формування нових міст майбутнього, розвитку соціальних міських просторів, вивчення процесів міської міграції. 

МОВА НАВЧАННЯ

Загальна мова викладання на програмі — англійська. Окремі дисципліни, які охоплюють вивчення суто українського контексту, передбачають навчання українською мовою, наприклад, законодавче регулювання містобудівної діяльності.
Рекомендований рівень володіння англійською — B1. На початку навчання студенти вивчають англійську мову, аби вони могли довести свій рівень до необхідного для опанування програми.

ФОРМАТ НАВЧАННЯ

Програма передбачає змішаний формат навчання та поєднує заняття на кампусі KSE та дистанційні заняття. Безпосередній формат залежить від дисципліни, її викладача та складу групи. Заняття відбуваються ввечері щотижня з 18:00 по 21:00, 4 дні на тиждень.
Наша будівля має комфортні аудиторії в укриттях та генератори, тож незалежно від обставин, студенти безперешкодно продовжують вчитися. 
Задля імерсивності навчального процесу викладання деяких предметів може поєднуватись із дослідницькими прогулянками та подорожами.

Illustration

Комплексний підхід

MUR пропонує міждисциплінарний підхід з акцентом на управлінські навички, який дозволяє випускникам розглядати місто як складний і багатошаровий феномен – найскладніший, довготривалий і стійкий проект в історії людства. Цей унікальний підхід допомагає випускникам розвинути глибоке розуміння міста та його мешканців, здатність кидати виклик традиціям, не руйнуючи їх, а також здатність бачити і створювати можливості у викликах та кризах.

Формування навичок

Illustration
icon

Навчальний план програми розроблений таким чином, щоб надати студентам навички з менеджменту, аналізу міських даних, історії та антропології, роботи зі штучним інтелектом та цифровими технологіями, з великими даними, планування економіки, безпеки та логістики міст, а також академічного письма. Ці вміння необхідні для подальших досліджень у галузі урбаністики та побудови успішної кар'єри фахівця з розвитку міст.

Illustration

Ціннісно-орієнтована освіта

MUR зосереджена на формуванні не лише “жорстких” та “м'яких” навичок, але, передусім, цінностей. Ціннісна освіта заохочує випускників кидати виклик традиціям, мріяти про велике, будувати візії та структурувати майбутнє. Випускники навчаться визначати та вирішувати складні завдання і проблеми у сфері міського розвитку, розробляти стратегічний план на замовлення міської влади, переконливо презентувати результати дослідження як усно, так і у вигляді письмового звіту та візуалізації даних. Ці навички та цінності є критично важливими для випускників, які хочуть стати ефективними лідерами в обраній сфері.

icon

Професійні можливості

Під час навчання студенти програми проходять стажування в найкращих українських компаніях, державних структурах та міжнародних інституціях. Випускники можуть працювати менеджерами з міського планування, фахівцями з питань міської економіки чи міської безпеки або будувати академічну кар'єру в якості науковців.

Викладачі

Illustration

Тетяна Водотика

Академічна директорка магістерської програми «Урбаністика та повоєнна відбудова». Кандидатка історичних наук (2014). Засновниця та шеф-редакторка рецензованого журналу «Місто: історія, культура, суспільство». Гостьова дослідниця університету Геттінгена, Німеччина (2022-2023), а також Даремського університету (2023-2025). Авторка кількох нон-фікшн книжок з історії українських міст та історії українського бізнесу.

Illustration

Сергій Гвоздьов

Професор Бізнес-школи KSE. Здобув МВА на спільній програмі Львівського інституту менеджменту та Wayne State University (Detroit, USA). Сергій є експертом з бізнес-планування, консалтингу, відносин з клієнтами, розвитку менеджменту, управління операціями, управління проектами, управління ланцюгами поставок. Ад’юнкт професор у Львівській бізнес-школі при УКУ та St. Thomas University (Міннеаполіс, США), Approved Tutor of Edinburgh Business School. Викладає курси операційного менеджменту, управління проектами, проводить корпоративні семінари й тренінги зі стратегічного планування, організації й управління рухом товарів у ланцюжках постачання.

Illustration

Євгенія Дулько

Викладачка урбаністики в KSE. Протягом останніх восьми років співпрацювала з авторитетними українськими інституціями, зокрема з Агенцією розвитку Миколаєва, Харківською школою архітектури, громадськими організаціями "Міські реформи" та "Урбаніна". У травні 2023 року, після двох років навчання за програмою імені Фулбрайта, вона успішно здобула ступінь магістра з міського планування та політики в Університеті Іллінойсу в Чикаго. Дослідницькі інтереси Євгенії зосереджені на післявоєнній фізичній реконструкції, різних акторах та системах, залучених до неї, еволюції професійного планування та сприянні справедливому розвитку громад.

Illustration

Світлана Шліпченко

Викладачка урбаністики KSE. Кандидатка історичних наук, директорка Центру урбаністичних студій, старша наукова співробітниця Інституту філософії імені Григорія Сковороди НАН України України. До сфери наукових інтересів Світлани входять: урбаністичні студії, гендерні та феміністичні студії архітектури, філософія мистецтва та архітектури, урбаністична антропологія.

Illustration

Андрій Пархоменко

Професор урбаністики в KSE. Професор економіки бізнес школи Університету Південної Каліфорнії. Здобув ступінь Ph.D. з економіки в Автономному університеті Барселони. У своїх наукових роботах Андрій досліджує вплив дистанційної роботи на просторовий розподіл економічної активності, вплив правил землекористування на місцеві та сукупні економічні показники, вплив транспортних удосконалень на міську форму, зв'язок між цінами на житло та поляризацією робочих місць на місцевих ринках праці. Він також працював над політикою регіонального розвитку для повоєнної відбудови України.

Illustration

Тіна Полек

Викладачка урбаністики в KSE. Антропологиня, кандидатка історичних наук, членкиня Європейської асоціації соціальних антропологів та співзасновниця громадської організації "Центр прикладної антропології". Тіна має понад 15 років академічного досвіду. Дослідницькі інтереси: міська антропологія, прикладна антропологія, антропологія війни. Останні 5 років працювала прикладним антропологом у некомерційних проектах та бізнес-антропологом в українських та міжнародних компаніях. Інша сфера її роботи - популяризація антропології в Україні, включаючи публічні лекції, публікації та неформальну освіту. Засновниця першого українського антропологічного освітнього каналу в Telegram "Антропологінька".

Illustration

Ганна Бондар

Викладачка урбаністики KSE. Українська архітекторка та політична діячка. Народна депутатка України ІХ скликання. Заслужена архітекторка України (2018 р.). Кураторка конкурсу меморіалу Небесної сотні "Територія гідності", виконувала обов'язки головного архітектора столиці та директора Департаменту містобудування та архітектури КМДА, голова підкомітету з питань містобудування, благоустрою та земельних відносин у межах територій забудови Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування.

Illustration

Галина Леонтій

Викладачка урбаністики в KSE. Здобула PhD з соціології у Констанцькому університеті (Німеччина). У своїх дослідженнях Галина зосереджується на мікросоціології, соціології культури та міжкультурної комунікації, дослідженнях міграції (комунікативне конструювання (пост)міграційної сім'ї), дослідженнях Східної Європи, соціальному конструюванні гендеру, сексуальності та різноманітності, а також соціології гумору та сатири в контексті міграції. Експертка з якісних, інтерпретаційних та реконструктивних методів емпіричних соціальних досліджень, зокрема етнографії комунікації, конверсаційного аналізу, герменевтики соціології знання та дискурс-аналізу. З жовтня 2021 року виконує обов'язки завідувачки кафедри "Основи соціальних наук" у Геттінгенському університеті. Протягом останнього року разом зі студентами проводить дослідницькі семінари, присвячені дискурсам про Україну в Німеччині.

Illustration

Олександр Охріменко

Викладач історичних дисциплін KSE. Кандидат історичних наук, медієвіст, дослідник рукописної та друкованої спадщини. Випускник Київського національного університету імени Тараса Шевченка, експерт комісії Міністерства освіти та науки України з історії (2020-2021), ментор Невидимого університету для України (Central European University, 2022-2023). Член Balkan History Association (Румунія), Early Book Society (США), Medieval Central Europe Research Network (Угорщина).

Початок навчання

Вересень 2024 року

Вартість

11,000 грн / місяць220,000 грн / повна вартістьМожливість фінансової підтримки

FAQ

 • Як вступити до KSE?

  Для вступників на основі диплому бакалавра вступ відбувається за результатами ЄВІ та ЄФВВ. З 1 липня вам потрібно зареєструвати електронний кабінет вступника, а потім у період з 31 липня по 21 серпня 18:00 подати заяву на вступ на бажану програму. Опісля – подати документи до KSE (електронно).

  Для вступників на основі диплому магістра вступ відбувається або за результатами ЄВІ та ЄФВВ, або за результатами внутрішніх іспитів у KSE. З 1 липня вам потрібно зареєструвати електронний кабінет вступника, а потім у період з 31 липня по 21 серпня 18:00 подати заяву на вступ на бажану програму. Опісля – подати документи до KSE (електронно).
   

 • Як подати заяву на вступ з дипломом магістра (якщо складали внутрішні іспити)?

  Щоб подати заяву, ви можете переглянути відео або слідувати покроковій інструкції

 • Як подати документи до KSE? 

  Уся подача відбувається електронно, тож вам потрібно буде підтвердіти вибір місця навчання в кабінеті вступника за допомогою КЕП чи Дія.Підпис, заповнити нашу форму (за потреби прикріпити туди військово-обліковий документ) та підписати в системі E-Sign договори про навчання та освітню послугу.

 • Навчання англійською – чи потрібен сертифікат?

  Ми не вимагаємо сертифікатів для навчання у нас. У вас будуть додаткові пари з професійної англійської, щоб ви могли підтягнути знання до необхідного рівня. 

 • Як потрапити на бюджет?

  Як і в будь-якому іншому університеті – якнайкраще скласти ЄВІ та ЄФВВ. Бюджетні місця є на таких програмах:● Економіка бізнесу та фінансів – 5 місць. ● Публічна політика та врядування – 5 місць.● Урбаністика – 5 місць. 

 • Чи є у KSE гуртожиток?

  У нас є дещо краще – колівінг. Це багатокімнатні квартири, що розташовані недалеко від будівлі KSE університету або в центрі Києва. Студенти живуть окремо, по 2-3 людини в кімнаті, мають кімнату для спільних активностей, кухню, кілька санвузлів та необхідну техніку. Колівінг оплачується окремо від навчання, ціна – 100 доларів на місяць за курсом НБУ. 

 • Чи можна навчатися онлайн? А на кампусі?

  Ви можете обрати зручний формат навчання – онлайн або офлайн на кампусі в Києві.

 • Чи можна перевступити з іншого університету?

  Це залежить від того, наскільки відрізняються наша освітня програма та програма університету, де ви навчалися до цього. Вам потрібно буде подати нам транскрипт дисциплін, які ви вже вивчили у вашому університеті, щоб ми могли порахувати академічну різницю та сказати, наскільки реально її закрити.  

 • Який прохідний бал на навчання у KSE?

  Пороговий конкурсний бал – 140. 

 • Чи є у магістерських програм KSE акредитація?

  Наші магістерські програми, Економічний аналіз, Економіка бізнесу та фінансів та Публічна політика та врядування, акредитовані і зараз ми будуємо нові програми – Урбаністику та повоєнну відбудову, Дослідження пам’яті та публічну історію, а також Соціальну психологію так, що впевнені – акредитація буде. Вони отримають акредитацію, коли перші вступники на програми закінчуватимуть навчання, адже під час акредитації відбувається перевірка процесів, які ще не відбулись на першому році.
  У нас є доступ до курсів платформи Coursera вже з початку навчання, а на економічних програмах студенти можуть отримати подвійний диплом з американським Університетом Г’юстона. Тому довіра наших партнерів виступає гарантом якості. Ліцензії на наші програми ви можете перевірити в реєстрі – https://registry.edbo.gov.ua/university/3924/specialities/

ХОЧЕТЕ ДІЗНАТИСЬ БІЛЬШЕ?

Отримайте консультацію з будь-яких питань: заповніть форму або зателефонуйте нам коли буде зручно.