Про подію:
Запрошуємо вас взяти участь у дослідницькому семінарі, який буде присвячений результатам дисертаційного дослідження, яке пояснює, чому органи місцевого самоврядування в умовах гібридного політичного режиму, яким була Україна до 2019 року, застосовують інституційні механізми з різними можливостями для участі громадян.
Основний аргумент дисертації полягає в тому, що варіативність можливостей для участі громадян є результатом інституційного вибору місцевих політиків, які прагнуть максимізувати свої ресурси та релевантність у місцевій патрональній політиці. «Патрональна» - це особлива логіка взаємодії між місцевими економічними та політичними елітами у створенні інституцій в умовах гібридного політичного режиму, в якому “індивіди організовують свої політичні та економічні прагнення насамперед навколо персоналізованого обміну конкретними винагородами та покараннями” (Hale, 2015, с. 9, 20).
У доповіді буде розглянуто, як місцеві політики враховують організацію патрональних мереж і пов'язану з ними невизначеність у своїй місцевості, а також оцінюють функціональну сумісність участі громадян з бажаними для них ресурсами для збільшення та/або збереження власного доступу до ресурсів і функцій органу місцевого самоврядування.
Ці дуже суб'єктивні та непередбачувані оцінки трансформуються в інститути участі, коли● більш конкурентна взаємодія патрональних мереж призводить до більшої невизначеності● інститути участі функціонально відповідають ресурсним уподобанням чинних політиків, особливо мерів.
Емпірично теза ґрунтується на порівняльному аналізі функціонування патрональних мереж та запровадження інститутів партисипації у п'яти обласних центрах України у 2015-2019 роках: Чернівцях, Харкові, Кропивницькому, Львові та Одесі.
Спікер:
Олександра Койдель - Доцентка KSE та гостьова дослідниця Українського наукового інституту Гарвардського університету
Для кого:
Cтуденти 3+ курсів, аспіранти, освітяни, люди, які цікавляться наукою
Мова семінару:
Англійська