Дослідження пам’яті та публічна історія

Про програму

Магістерська програма з дослідження пам’яті та публічної історії (MSPH) підходить усім, хто має ступінь бакалавра в суміжних галузях і цікавиться пам'яттю та публічною історією, зокрема історикам, музейним кураторам, архівістам, журналістам, публічним діячам та викладачам гуманітарних дисциплін. 
Вона ідеально підходить для представників неурядових організацій, публічних службовців, студентів університетів та практиків, які цікавляться пам'яттю та історією.

Illustration

HiTech History. Ширший погляд на історію з використанням цифрових технологій

Illustration
icon

Програма пропонує учасникам міждисциплінарний підхід, який дозволяє поглибити свої знання в галузях історії, культурології та дослідження пам'яті, роботи з цифровими архівами, штучним інтелектом. Цей підхід покликаний надати студентам ширший погляд на історію, що є важливим для розуміння складних питань, пов'язаних із пам'яттю, комеморацією та інструменталізацією історії.

МОВА НАВЧАННЯ

Основна мова викладання на програмі — українська. Утім, присутня велика частка англомовної літератури, оскільки програма передбачає вивчення новітніх академічних трендів. Пари від закордонних професорів також проводяться англійською мовою.
Рекомендований рівень володіння англійською — B1. Ми пропонуємо вибірковий курс з англійської мови, аби студенти могли довести свій рівень до необхідного для опанування академічної літератури та подальшого навчання на програмі.

ФОРМАТ НАВЧАННЯ

Програма передбачає змішаний формат навчання та поєднує заняття на кампусі KSE та дистанційні заняття. Безпосередній формат кожної дисципліни залежить від її контенту, її викладача та складу групи. Вечірній формат з 18:00 по 21:00 дозволяє студентам вчитися без перерви у карʼєрі. Пари відбуваються 4 дні на тиждень.
Наша будівля має комфортні аудиторії в укриттях та генератори, тож незалежно від обставин, студенти безперешкодно продовжують вчитися. 
Задля імерсивності навчального процесу викладання деяких предметів може поєднуватись із дослідницькими прогулянками та подорожами.

Illustration

Практичний досвід

Студенти програми отримують практичні навички дослідження, аналізу та інтерпретації різних джерел пам'яті, роботи з публічними просторами та репрезентацією минулого в медіакомунікаціях, роботою з історичним сторітелінгом та мемізацією історії. Вони також мають можливість брати участь у практичних проектах, спрямованих на дослідження та збереження культурної спадщини, формування порядку денного, створенні медіапродуктів та подкастів, а також на адвокацію пам'яті в публічній сфері. Цей практичний досвід дає студентам цінні навички та знання, які вони можуть використати у своїй майбутній кар'єрі.

Викладачі-професіонали 

Illustration
icon

Викладачі програми здобули освіту у провідних західних університетах і мають досвід у царинах роботи з минулим. Це висококваліфіковані науковці та фахівці з досвідом роботи в галузі історичних досліджень, архівах, музеях, медіаоргназаціях та інших установах, що займаються збереженням та відтворенням історичної спадщини. Це забезпечує використання сучасних методів дослідження та комплексний погляд на різні аспекти пам'яті.

Викладачі

Illustration

Антон Лягуша

Академічний директор магістерської програми "Дослідження памʼяті та публічна історія" в KSE. Декан факультету магістерських соціальних та гуманітарних студій. Кандидат історичних наук, дослідник new School University Consorcium (New York). Викладав курси в George Mason University. Експерт з публічної історії: історичної наратології та медіакомунікацій. Має досвід реалізації міжнародних проєктів з гуманітарстики.

Illustration

Юлія Ільчук

Професорка історії в KSE. Професорка Стенфордського університету, викладачка Чиказкього університету. Кандидатка філологічних наук, здобула Ph.D. зі словʼянських мов та літератури в Університеті Південної Каліфорнії. Основні дослідницькі інтереси Юлії Ільчук охоплюють широкий спектр питань культурного обміну, взаємодії та запозичень між Росією та Україною. Останній книжковий проект Юлії під попередньою назвою "Зниклі: Пам'ять, темпоральність, ідентичність в Україні після Євромайдану" переглядає основні питання студій пам'яті - колективну пам'ять і травму, постпам'ять, меморіали та примирення - і зміщує дискусію на соціальні та культурні виміри забуття.

Illustration

Євгеній Монастирський

Історик і соціальний дослідник. Здобуває ступінь PhD з історії в Гарвардському університеті. Здобув ступені Магістра історії в Українському католицькому університеті та Магістра Європейських і Російських Студій в Єльському університеті. Досліджує мережі радянського впливу на європейські інтернаціоналістські рухи в першій половині 20-го сторіччя. Також має досвід розробки та реалізації якісних соціальних досліджень наслідків Російсько-Української війни на прифронтові громади та внутрішньо-переміщених осіб. З 2020 року – провідний дослідник Музею воєнного дитинства. Був Global Dialogues Fellow у The New School for Social Research (Нью-Йорк).

Illustration

Ірина Склокіна

Викладачка історії KSE, кандидатка історичних наук (2014). Наукова співробітниця Центру міської історії у Львові, де досліджує промислові міста Донеччини, радянську та індустріальну спадщину, музеї та культурну памʼять. Була запрошеною дослідницею Інституту гуманітарних наук у Відні, Лейбніц-Інституту східно- та південноєвропейських досліджень у Регенсбурзі та Центру європейських, російських та євразійських досліджень при Торонтському університеті. Ірина брала участь у низці проєктів, присвячених культурній спадщині та регіоналізму, зокрема проект "Роз/архівуючи пост/індустрію: Залучення спадщини та розвиток культурних інфраструктур", який спільно очолювали Ірина Склокіна та Вікторія Донован, отримав нагороду Європейської спадщини Europa Nostra у 2023 році.

Illustration

Джейсон Стенлі

Професор історії в KSE. Професор філософії імені Джейкоба Уровського в Єльському університеті. До приходу в Єльський університет у 2013 році він був заслуженим професором на кафедрі філософії Ратгерського університету. Стенлі є автором книг "Ноу-хау", "Мови в контексті", "Знання і практичні інтереси", яка отримала книжкову премію Американської філософської асоціації, та "Як працює пропаганда", яка отримала премію PROSE Award for Philosophy від Асоціації американських видавців. Він пише про авторитаризм, пропаганду, свободу слова, масові ув'язнення та інші теми для The New York Times, The Washington Post, The Boston Review, The Guardian, Project Syndicate та The Chronicle of Higher Education.

Illustration

Олександр Охріменко

Викладач історичних дисциплін KSE. Кандидат історичних наук, медієвіст, дослідник рукописної та друкованої спадщини. Випускник Київського національного університету імени Тараса Шевченка, експерт комісії Міністерства освіти та науки України з історії (2020-2021), ментор Невидимого університету для України (Central European University, 2022-2023). Член Balkan History Association (Румунія), Early Book Society (США), Medieval Central Europe Research Network (Угорщина).

Illustration

Нейтан Ґрінфілд

Професор історії в KSE. Здобув ступінь Ph.D. в Університеті Макгілла (Канада). Канадський кореспондент освітнього відділу газети "The Times", є співпрацює з Maclean's, Canadian Geographic та літературним відділом газети "The Times". Нейтан є автором книг "Прокляті", яка стала фіналістом премії генерал-губернатора Канади в галузі нехудожньої літератури; "Хрещення вогнем", яка стала фіналістом премії Едни Стеблер в галузі літературної журналістики; а також широко відомого роману "Битва за Святого Лаврентія".

Illustration

Богдан Шумилович

Викладач історії в KSE. Історик та мистецтвознавець, здобув Ph.D. у European University Institute (Флоренція, Італія), а також проходив навчання на факультеті проектного менеджменту George Washington University (США). Основним фокусом його роботи є медіа-історія та історія телебачення у Центрально-Східній Європі та СРСР, а також міська креативність, медіа-мистецтво та візуальні дослідження.

Illustration

Український контекст для України та світу

MSPH надає студентам досвід роботи в українському контексті для дослідження та захисту історичних подій, пам'яток, розповсюдження знання про минуле, дослідження публічної історії у різних її проявах. Студенти можуть досліджувати історію українського національного руху, об'єкти культурної спадщини, розташовані на території України, або досліджувати історію місцевих громад та їхню культурну спадщину, досліджувати медіа, кіно, ютьюб та подкасти, локальну історію та національні наративи. Цей досвід може надати студентам цінні навички та знання, які вони зможуть використовувати для формування політичного порядку денного країни, реалізації проектів та впливу на розвиток українського суспільства.

icon

Кар'єрні можливості

Програма пропонує учасникам міждисциплінарний підхід, який дозволяє їм поглибити свої знання в галузях історії, культурології та дослідження пам'яті, роботи з цифровими архівами, штучним інтелектом. Цей підхід покликаний надати студентам ширший погляд на історію, що є важливим для розуміння складних питань, пов'язаних із пам'яттю, комеморацією та інструменталізацією історії.

Початок навчання

Вересень 2024 року

Вартість

6,600 грн / місяць132,000 грн / повна вартістьМожливість фінансової підтримки

FAQ

 • Як вступити до KSE?

  Для вступників на основі диплому бакалавра вступ відбувається за результатами ЄВІ та ЄФВВ. З 1 липня вам потрібно зареєструвати електронний кабінет вступника, а потім у період з 31 липня по 21 серпня 18:00 подати заяву на вступ на бажану програму. Опісля – подати документи до KSE (електронно).

  Для вступників на основі диплому магістра вступ відбувається або за результатами ЄВІ та ЄФВВ, або за результатами внутрішніх іспитів у KSE. З 1 липня вам потрібно зареєструвати електронний кабінет вступника, а потім у період з 31 липня по 21 серпня 18:00 подати заяву на вступ на бажану програму. Опісля – подати документи до KSE (електронно).
   

 • Як подати заяву на вступ з дипломом магістра (якщо складали внутрішні іспити)?

  Щоб подати заяву, перегляньте відео або слідуйте покроковій інструкції

 • Як подати документи до KSE? 

  Уся подача відбувається електронно, тож вам потрібно буде підтвердіти вибір місця навчання в кабінеті вступника за допомогою КЕП чи Дія.Підпис, заповнити нашу форму (за потреби прикріпити туди військово-обліковий документ) та підписати в системі E-Sign договори про навчання та освітню послугу.

 • Навчання англійською – чи потрібен сертифікат?

  Ми не вимагаємо сертифікатів для навчання у нас. У вас будуть додаткові пари з професійної англійської, щоб ви могли підтягнути знання до необхідного рівня. 

 • Як потрапити на бюджет?

  Як і в будь-якому іншому університеті – якнайкраще скласти ЄВІ та ЄФВВ. Бюджетні місця є на таких програмах:● Економіка бізнесу та фінансів – 5 місць. ● Публічна політика та врядування – 5 місць.● Урбаністика – 5 місць. 

 • Чи є у KSE гуртожиток?

  У нас є дещо краще – колівінг. Це багатокімнатні квартири, що розташовані недалеко від будівлі KSE університету або в центрі Києва. Студенти живуть окремо, по 2-3 людини в кімнаті, мають кімнату для спільних активностей, кухню, кілька санвузлів та необхідну техніку. Колівінг оплачується окремо від навчання, ціна – 100 доларів на місяць за курсом НБУ. 

 • Чи можна навчатися онлайн? А на кампусі?

  Ви можете обрати зручний формат навчання – онлайн або офлайн на кампусі в Києві.

 • Чи можна перевступити з іншого університету?

  Це залежить від того, наскільки відрізняються наша освітня програма та програма університету, де ви навчалися до цього. Вам потрібно буде подати нам транскрипт дисциплін, які ви вже вивчили у вашому університеті, щоб ми могли порахувати академічну різницю та сказати, наскільки реально її закрити.  

 • Який прохідний бал на навчання у KSE?

  Пороговий конкурсний бал – 140. 

 • Чи є у бакалаврських програм KSE акредитація?

  Наші магістерські програми, Економічний аналіз, Економіка бізнесу та фінансів та Публічна політика та врядування, акредитовані і зараз ми будуємо нові програми – Урбаністику та повоєнну відбудову, Дослідження пам’яті та публічну історію, а також Соціальну психологію так, що впевнені – акредитація буде. Вони отримають акредитацію, коли перші вступники на програми закінчуватимуть навчання, адже під час акредитації відбувається перевірка процесів, які ще не відбулись на першому році.
  У нас є доступ до курсів платформи Coursera вже з початку навчання, а на економічних програмах студенти можуть отримати подвійний диплом з американським Університетом Г’юстона. Тому довіра наших партнерів виступає гарантом якості. Ліцензії на наші програми ви можете перевірити в реєстрі – https://registry.edbo.gov.ua/university/3924/specialities/

ХОЧЕТЕ ДІЗНАТИСЬ БІЛЬШЕ?

Отримайте консультацію з будь-яких питань: заповніть форму або зателефонуйте нам коли буде зручно.