Дослідження пам’яті та публічна історія

Про програму

Унікальна для України програма створена для тих, хто розуміє, що ми входимо в довгу епоху боротьби за пам'ять, історію та їхній вплив на суспільство. Якщо ви бажаєте створювати політики роботи з минулим, реалізовувати меморативні проєкти — це для вас. 
Відомі у світі спеціалісти – науковці й практики – пропонують міждисциплінарний підхід, який допоможе сформувати ширший погляд на історію, що важливо для розуміння складних питань, пов'язаних із пам'яттю, комеморацією та інструменталізацією історії. 
Серед наших викладачів — професорка історії, українська письменниця та публіцистка Олена Стяжкіна, професорка історії Оксана Кісь, дослідник публічної історії Антон Лягуша, дослідниця колоніалізму та авторка книжок Ботакоз Касимбекова.
Ми пропонуємо якісну освіту західного рівня, актуальну навчальну програму, прикладні інструменти для реформування і відбудови, а також залученість до унікального середовища змінотворців, які усвідомлюють важливість своєї соціальної місії й прагнуть змінювати країну та наративи.

А ще ми розбудовуємо розлогу екосистему для нетворкінгу та формуємо впливове комьюніті

Illustration

ВИ НАВЧИТЕСЯ:

● досліджувати, аналізувати та інтерпретувати різні джерела пам'яті● працювати публічними просторами та репрезентацією минулого в медіакомунікаціях● здійснювати адвокацію пам'яті в публічній сфері● працювати з історичним сторітелінгом та мемізацією історії ● досліджувати історію українського національного руху, об'єкти культурної спадщини, розташовані на території України● вивчати історію місцевих громад та їхню культурну спадщину● досліджувати медіа, кіно, ютьюб та подкасти● реалізовувати проєкти, спрямовані на дослідження та збереження культурної спадщини● працювати з цифровими архівами та штучним інтелектом 

КИМ ВИ ЗМОЖЕТЕ ПРАЦЮВАТИ:

● фахівцями в ГО, органах державної влади та міжнародних організаціях (UNESCO)● істориками, зокрема, в Інституті національної пам’яті України● проєкт-менеджерами з меморіалізації в громадах● музейниками● соціологами● культурологами● мистецтвознавцями● журналістами як у ЗМІ, так і у медіапродакшні● науковцями

HiTech History. Ширший погляд на історію з використанням цифрових технологій

Illustration

МОВА НАВЧАННЯ

Основна мова викладання на програмі — українська. Утім, присутня велика частка англомовної літератури, оскільки програма передбачає вивчення новітніх академічних трендів. Пари від закордонних професорів також проводяться англійською мовою.
Рекомендований рівень володіння англійською — B1. Ми пропонуємо вибірковий курс з англійської мови, аби студенти могли довести свій рівень до необхідного для опанування академічної літератури та подальшого навчання на програмі.


ФОРМАТ НАВЧАННЯ

Програма передбачає змішаний формат навчання та поєднує заняття на кампусі KSE та дистанційні заняття. Безпосередній формат кожної дисципліни залежить від її контенту, її викладача та складу групи. Вечірній формат з 18:00 по 21:00 дозволяє студентам вчитися без перерви у карʼєрі. Пари відбуваються 4 дні на тиждень.
Задля імерсивності навчального процесу викладання деяких предметів може поєднуватись із дослідницькими прогулянками та подорожами.

Наша будівля має комфортні аудиторії в укриттях та генератори, тож незалежно від обставин, студенти безперешкодно продовжують вчитися. 

Викладачі-професіонали 

Illustration
icon

Викладачі програми здобули освіту у провідних західних університетах і мають досвід у царинах роботи з минулим. Це висококваліфіковані науковці та фахівці з досвідом роботи в галузі історичних досліджень, архівах, музеях, медіаоргназаціях та інших установах, що займаються збереженням та відтворенням історичної спадщини. Це забезпечує використання сучасних методів дослідження та комплексний погляд на різні аспекти пам'яті.

Викладачі

Illustration

Антон Лягуша

Академічний директор магістерської програми "Дослідження памʼяті та публічна історія" в KSE. Декан факультету магістерських соціальних та гуманітарних студій. Кандидат історичних наук, дослідник new School University Consorcium (New York). Викладав курси в George Mason University. Експерт з публічної історії: історичної наратології та медіакомунікацій. Має досвід реалізації міжнародних проєктів з гуманітарстики.

Illustration

Євгеній Монастирський

Історик і соціальний дослідник. Здобуває ступінь PhD з історії в Гарвардському університеті. Здобув ступені Магістра історії в Українському католицькому університеті та Магістра Європейських і Російських Студій в Єльському університеті. Досліджує мережі радянського впливу на європейські інтернаціоналістські рухи в першій половині 20-го сторіччя. Також має досвід розробки та реалізації якісних соціальних досліджень наслідків Російсько-Української війни на прифронтові громади та внутрішньо-переміщених осіб. З 2020 року – провідний дослідник Музею воєнного дитинства. Був Global Dialogues Fellow у The New School for Social Research (Нью-Йорк).

Illustration

Ірина Склокіна

Викладачка історії KSE, кандидатка історичних наук (2014). Наукова співробітниця Центру міської історії у Львові, де досліджує промислові міста Донеччини, радянську та індустріальну спадщину, музеї та культурну памʼять. Була запрошеною дослідницею Інституту гуманітарних наук у Відні, Лейбніц-Інституту східно- та південноєвропейських досліджень у Регенсбурзі та Центру європейських, російських та євразійських досліджень при Торонтському університеті. Ірина брала участь у низці проєктів, присвячених культурній спадщині та регіоналізму, зокрема проект "Роз/архівуючи пост/індустрію: Залучення спадщини та розвиток культурних інфраструктур", який спільно очолювали Ірина Склокіна та Вікторія Донован, отримав нагороду Європейської спадщини Europa Nostra у 2023 році.

Illustration

Джейсон Стенлі

Професор історії в KSE. Професор філософії імені Джейкоба Уровського в Єльському університеті. До приходу в Єльський університет у 2013 році він був заслуженим професором на кафедрі філософії Ратгерського університету. Стенлі є автором книг "Ноу-хау", "Мови в контексті", "Знання і практичні інтереси", яка отримала книжкову премію Американської філософської асоціації, та "Як працює пропаганда", яка отримала премію PROSE Award for Philosophy від Асоціації американських видавців. Він пише про авторитаризм, пропаганду, свободу слова, масові ув'язнення та інші теми для The New York Times, The Washington Post, The Boston Review, The Guardian, Project Syndicate та The Chronicle of Higher Education.

Illustration

Нейтан Ґрінфілд

Професор історії в KSE. Здобув ступінь Ph.D. в Університеті Макгілла (Канада). Канадський кореспондент освітнього відділу газети "The Times", є співпрацює з Maclean's, Canadian Geographic та літературним відділом газети "The Times". Нейтан є автором книг "Прокляті", яка стала фіналістом премії генерал-губернатора Канади в галузі нехудожньої літератури; "Хрещення вогнем", яка стала фіналістом премії Едни Стеблер в галузі літературної журналістики; а також широко відомого роману "Битва за Святого Лаврентія".

Illustration

Богдан Шумилович

Викладач історії в KSE. Історик та мистецтвознавець, здобув Ph.D. у European University Institute (Флоренція, Італія), а також проходив навчання на факультеті проектного менеджменту George Washington University (США). Основним фокусом його роботи є медіа-історія та історія телебачення у Центрально-Східній Європі та СРСР, а також міська креативність, медіа-мистецтво та візуальні дослідження.

Початок навчання

Вересень 2024 року

Вартість

6,600 грн / місяць132,000 грн / повна вартістьМожливість фінансової підтримки

FAQ

 • Як вступити до KSE?

  Для вступників на основі диплома бакалавра або магістра вступ на програми "Економічний аналіз", "Економіка бізнесу та фінансів", "Публічна політика та врядування", "Урбаністика та повоєнна відбудова", "Соціальна психологія" відбувається за результатами ЄВІ 2023 або 2024 років та ЄФВВ 2024 року.З 1 липня вам потрібно зареєструвати електронний кабінет вступника, а потім у період з 1 серпня по 22 серпня 18:00 подати заяву на вступ на бажану програму. Опісля – подати документи до KSE (електронно). 
  Для вступників на основі диплома бакалавра або магістра вступ на програму "Дослідження пам'яті та публічна історія" відбувається за результатами ЄВІ* та фахового іспиту у KSE. З 1 липня вам потрібно зареєструвати електронний кабінет вступника, з 1 по 27 липня подати заяву на участь у фаховому іспиті, а потім у період з 1 серпня по 22 серпня 18:00 подати заяву на вступ на бажану програму. Опісля – подати документи до KSE (електронно). 
  *Під час вступу на основі ступеня магістра для здобуття вищої освіти за кошти фізичних та/або юридичних осіб вступники на програму "Дослідження пам'яті та публічна історія" можуть за їх вибором або подати результат ЄВІ або скласти співбесіду з іноземної мови.

 • Як подати документи до KSE? 

  Уся подача відбувається електронно, тож вам потрібно буде підтвердити вибір місця навчання в кабінеті вступника за допомогою КЕП чи Дія.Підпис, заповнити нашу форму (за потреби прикріпити туди військово-обліковий документ) та підписати в системі E-Sign договори про навчання та освітню послугу.

 • Навчання англійською – чи потрібен сертифікат?

  Ми не вимагаємо сертифікатів для навчання у нас. У вас будуть додаткові пари з професійної англійської, щоб ви могли підтягнути знання до необхідного рівня. 

 • Як потрапити на бюджет?

  Як і в будь-якому іншому університеті – якнайкраще скласти ЄВІ та ЄФВВ. 

 • Чи є у KSE гуртожиток?

  У нас є дещо краще – колівінг. Це багатокімнатні квартири, що розташовані на правому березі Києва. Студенти живуть окремо, по 2-4 людини в кімнаті, мають кімнату для спільних активностей, кухню, кілька санвузлів та необхідну техніку. Колівінг оплачується окремо від навчання, ціна – 100 доларів на місяць за курсом НБУ. 

 • Чи можна навчатися онлайн? А на кампусі?

  Ви можете обрати зручний формат навчання – онлайн або офлайн на кампусі в Києві.

 • Чи можна перевступити з іншого університету?

  Це залежить від того, наскільки відрізняються наша освітня програма та програма університету, де ви навчалися до цього. Вам потрібно буде подати нам транскрипт дисциплін, які ви вже вивчили у вашому університеті, щоб ми могли порахувати академічну різницю та сказати, наскільки реально її закрити.  

 • Який прохідний бал на навчання у KSE?

  Пороговий конкурсний бал – 140. 

 • Чи є у бакалаврських програм KSE акредитація?

  Наші магістерські програми, "Економічний аналіз", "Економіка бізнесу та фінансів" та "Публічна політика та врядування", акредитовані і зараз ми будуємо нові програми "Урбаністика та повоєнна відбудова", "Дослідження пам’яті та публічна історія", "Соціальна психологія" так, що впевнені – акредитація буде. Вони отримають акредитацію, коли перші вступники на програми закінчуватимуть навчання, адже під час акредитації відбувається перевірка процесів, які ще не відбулись на першому році.
  У нас є доступ до курсів платформи Coursera вже з початку навчання, а на економічних програмах студенти можуть отримати подвійний диплом з американським Університетом Г’юстона. Тому довіра наших партнерів виступає гарантом якості. Ліцензії на наші програми ви можете перевірити в реєстрі – https://registry.edbo.gov.ua/university/3924/specialities/

ХОЧЕТЕ ДІЗНАТИСЬ БІЛЬШЕ?

Отримайте консультацію з будь-яких питань: заповніть форму або зателефонуйте нам коли буде зручно.