Про програму
Унікальна для України програма створена для тих, хто розуміє, що ми входимо в довгу епоху боротьби за пам'ять, історію та їхній вплив на суспільство. Якщо ви бажаєте створювати політики роботи з минулим, реалізовувати меморативні проєкти — це для вас.
Відомі у світі спеціалісти – науковці й практики – пропонують міждисциплінарний підхід, який допоможе сформувати ширший погляд на історію, що важливо для розуміння складних питань, пов'язаних із пам'яттю, комеморацією та інструменталізацією історії.
Серед наших викладачів — професорка історії, українська письменниця та публіцистка Олена Стяжкіна, професорка історії Оксана Кісь, дослідник публічної історії Антон Лягуша, дослідниця колоніалізму та авторка книжок Ботакоз Касимбекова.
Ми пропонуємо якісну освіту західного рівня, актуальну навчальну програму, прикладні інструменти для реформування і відбудови, а також залученість до унікального середовища змінотворців, які усвідомлюють важливість своєї соціальної місії й прагнуть змінювати країну та наративи.
А ще ми розбудовуємо розлогу екосистему для нетворкінгу та формуємо впливове комьюніті
Антон Лягуша, академічний директор магістерської програми "Дослідження памʼяті та публічна історія"
● досліджувати, аналізувати та інтерпретувати різні джерела пам'яті
● працювати публічними просторами та репрезентацією минулого в медіакомунікаціях
● здійснювати адвокацію пам'яті в публічній сфері
● працювати з історичним сторітелінгом та мемізацією історії
● досліджувати історію українського національного руху, об'єкти культурної спадщини, розташовані на території України
● вивчати історію місцевих громад та їхню культурну спадщину
● досліджувати медіа, кіно, ютьюб та подкасти
● реалізовувати проєкти, спрямовані на дослідження та збереження культурної спадщини
● працювати з цифровими архівами та штучним інтелектом
● фахівцями в ГО, органах державної влади та міжнародних організаціях (UNESCO)
● істориками, зокрема, в Інституті національної пам’яті України
● проєкт-менеджерами з меморіалізації в громадах
● музейниками
● соціологами
● культурологами
● мистецтвознавцями
● журналістами як у ЗМІ, так і у медіапродакшні
● науковцями
Основна мова викладання на програмі — українська. Утім, присутня велика частка англомовної літератури, оскільки програма передбачає вивчення новітніх академічних трендів. Пари від закордонних професорів також проводяться англійською мовою.
Рекомендований рівень володіння англійською — B1. Ми пропонуємо вибірковий курс з англійської мови, аби студенти могли довести свій рівень до необхідного для опанування академічної літератури та подальшого навчання на програмі.
Програма передбачає змішаний формат навчання та поєднує заняття на кампусі KSE та дистанційні заняття. Безпосередній формат кожної дисципліни залежить від її контенту, її викладача та складу групи. Вечірній формат з 18:00 по 21:00 дозволяє студентам вчитися без перерви у карʼєрі. Пари відбуваються 4 дні на тиждень.
Задля імерсивності навчального процесу викладання деяких предметів може поєднуватись із дослідницькими прогулянками та подорожами.
Викладачі програми здобули освіту у провідних західних університетах і мають досвід у царинах роботи з минулим. Це висококваліфіковані науковці та фахівці з досвідом роботи в галузі історичних досліджень, архівах, музеях, медіаоргназаціях та інших установах, що займаються збереженням та відтворенням історичної спадщини. Це забезпечує використання сучасних методів дослідження та комплексний погляд на різні аспекти пам'яті.
Початок навчанняВересень 2024 року
Вартість6,600 грн / місяць132,000 грн / повна вартістьМожливість фінансової підтримки
Як вступити до KSE?
Для вступників на основі диплома бакалавра або магістра вступ на програми "Економічний аналіз", "Економіка бізнесу та фінансів", "Публічна політика та врядування", "Урбаністика та повоєнна відбудова", "Соціальна психологія" відбувається за результатами ЄВІ 2023 або 2024 років та ЄФВВ 2024 року.З 1 липня вам потрібно зареєструвати електронний кабінет вступника, а потім у період з 1 серпня по 22 серпня 18:00 подати заяву на вступ на бажану програму. Опісля – подати документи до KSE (електронно).
Для вступників на основі диплома бакалавра або магістра вступ на програму "Дослідження пам'яті та публічна історія" відбувається за результатами ЄВІ* та фахового іспиту у KSE. З 1 липня вам потрібно зареєструвати електронний кабінет вступника, з 1 по 27 липня подати заяву на участь у фаховому іспиті, а потім у період з 1 серпня по 22 серпня 18:00 подати заяву на вступ на бажану програму. Опісля – подати документи до KSE (електронно).
*Під час вступу на основі ступеня магістра для здобуття вищої освіти за кошти фізичних та/або юридичних осіб вступники на програму "Дослідження пам'яті та публічна історія" можуть за їх вибором або подати результат ЄВІ або скласти співбесіду з іноземної мови.
Як подати документи до KSE?
Уся подача відбувається електронно, тож вам потрібно буде підтвердити вибір місця навчання в кабінеті вступника за допомогою КЕП чи Дія.Підпис, заповнити нашу форму (за потреби прикріпити туди військово-обліковий документ) та підписати в системі E-Sign договори про навчання та освітню послугу.
Навчання англійською – чи потрібен сертифікат?
Ми не вимагаємо сертифікатів для навчання у нас. У вас будуть додаткові пари з професійної англійської, щоб ви могли підтягнути знання до необхідного рівня.
Як потрапити на бюджет?
Як і в будь-якому іншому університеті – якнайкраще скласти ЄВІ та ЄФВВ.
Чи є у KSE гуртожиток?
У нас є дещо краще – колівінг. Це багатокімнатні квартири. Студенти живуть окремо, по кілька людей в кімнаті, мають кімнату для спільних активностей, кухню, санвузол та необхідну техніку.
Колівінг оплачується окремо від навчання, для студентів контрактної форми навчання щомісячна плата за проживання варіюється від 5 000 грн.
Для студентів, які навчаються за грантовою програмою та бюджетною формою навчання надається стипендія у розмірі 3 000 грн на проживання в колівінгу.
Чи можна навчатися онлайн? А на кампусі?
Ви можете обрати зручний формат навчання – онлайн або офлайн на кампусі в Києві.
Чи можна перевступити з іншого університету?
Це залежить від того, наскільки відрізняються наша освітня програма та програма університету, де ви навчалися до цього. Вам потрібно буде подати нам транскрипт дисциплін, які ви вже вивчили у вашому університеті, щоб ми могли порахувати академічну різницю та сказати, наскільки реально її закрити.
Який прохідний бал на навчання у KSE?
Пороговий конкурсний бал – 140.
Чи є у бакалаврських програм KSE акредитація?
Наші магістерські програми, "Економічний аналіз", "Економіка бізнесу та фінансів" та "Публічна політика та врядування", акредитовані і зараз ми будуємо нові програми "Урбаністика та повоєнна відбудова", "Дослідження пам’яті та публічна історія", "Соціальна психологія" так, що впевнені – акредитація буде. Вони отримають акредитацію, коли перші вступники на програми закінчуватимуть навчання, адже під час акредитації відбувається перевірка процесів, які ще не відбулись на першому році.
У нас є доступ до курсів платформи Coursera вже з початку навчання, а на економічних програмах студенти можуть отримати подвійний диплом з американським Університетом Г’юстона. Тому довіра наших партнерів виступає гарантом якості. Ліцензії на наші програми ви можете перевірити в реєстрі – https://registry.edbo.gov.ua/university/3924/specialities/
Який формат навчання?
Програма передбачає очне навчання, тобто відвідування занять на кампусі в Києві. Наша будівля має комфортні аудиторії в укриттях, генератори та Starlink. Тож незалежно від обставин, студенти зможуть продовжувати вчитися.
Водночас частина занять може відбуватися дистанційо за участі іноземних викладачів.
Отримайте консультацію з будь-яких питань: заповніть форму або зателефонуйте нам коли буде зручно.